Dış Ticaret
Dış Ticaret

TÜRKİYE – MACARİSTAN İŞ FORUMU

Van Ticaret ve sanayi Odası ile Macaristan Ticaret ve Sanayi Odaları Birliğinin işbirliği ile bir gurup Macar  İş Heyeti Van TSO’da sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

İnşaat, Tarım-Hayvancılık, Turizm, Çevre Makine ekipmanları sektörleri yuvarlak masa çalıştayında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. İki heyet arasında tüm görüşmeler kayıt altına alınırken, karşılıklı ziyaretlerin yapılması kararı alındı.

 
 
DIŞ TİCARET SEMİNERİ 
Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği tarafından ’ Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’ düzenlendi.

Seminere Maliye Bakanlığı uzmanları M. Fatih Yüce, Sedat Ürey ve Yavuz Selim Özden konuşmacı olarak katıldı. Slayt gösterisinin ardından Maliye Bakanlığı uzmanlarından Sedat Ürey ‘İş Dünyası İçin Ticari Bilgiye Erişim’, M. Fatih Yüce ‘İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları’ ve Yavuz Selim Özden ise ‘Ülke Masaları, Pazar Araştırması İhraç İmkanları’ konularında önemli bilgiler sundu.

 

BOSNA HERSEK ÇALIŞMA PROGRAMI

21-25 Eylül 2016 tarihinde Van TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile birlikte 25 kişiden oluşan İşadamı Heyeti ile Bosna-Hersek'e çalışma programı gerçekleştirdi. Saraybosna ve Tuzla Kantonunda yapılan temaslarda; Ziraat Bankası ve THY Bölge Müdürleri, Saraybosna Büyükelçisi, Tuzla Kantonu Başbakanı, Kalkınma Bakanı, Tuzla Büyükşehir Belediye Başkanı, Federasyon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Saraybosna ve Tuzla Ticaret Odaları Türk Bosna Hersek İşadamları Derneği ve Bosnalı İşadamları ile ikili görüşmelrde bulunuldu. 

Yapılan ikili görüşmelerde iki ülke arasındaki ticaret hacmi başta olmak üzere, öncelikli sektörler, genel destek ve teşvikler, Van/ Saraybosna ve Tuzla şehirleri arasında ticari ve sosyal anlamda yapılabilecek girişimler hakkında analizler yapıldı. Ayrıca Odamız ve Türk Bosna İşadamları Derneği (TUBSİAD) arasında işbirliği protokolü imzalanadı.Son olarak TUBSİAD ve Odamız arasında imzalanan işbirliği protokülüne istinaden Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Bölgelerindeki 21 Ticaret ve Sanayi Odası'nın ikili görüşmeler yapmak üzere Bosna Hersek'te yaklaşık 4 ay sürecek bir çalışma programı üzerinde mütabık kalınmış, karşılıklı görüşmeler devam etmektedir. 

RAPORLAR

ÇİN ÜLKE RAPORU

SURİYE ÜLKE RAPORU

BOSNA-HERSEK ÇALIŞMA PROGRAMI SONUÇ RAPORU

TÜRKİYE-İRAN İLİŞKİLER RAPORU

AZERBAYCAN ÇALIŞMA RAPORU

FAYDALI LİNKLER

Ekonomi Bakanlığı 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 

TOBB Dış Ekonomik İlişkiler Dairesi

Türkiye İhracatçılar Meclisi

DEİK

KOSGEB

COSME PROGRAMI

AB Bilgi Merkezleri 

 

 

ULUSLARARASI İLİŞKİLERİMİZ

 

     

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

ÜLKE RAPORLARI 

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Raporları 

İTHİB Raporları 

TETSİAD Raporları

 

DIŞ TİCARET FİRMALARIMIZ

İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ SİSTEMİNE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2013-2016 DIŞ TİCARET İSTATİSTİKLERİ

 

Galeri
1
3
4
5
KREDİ HESAPLAMA
DÖVİZ
USD: 6.86 TL
EURO: 7.74 TL
GBP: 8.66 TL