ANA SAYFA-HABER ODASI-HABERLER-MÜJDELİ HABER TDİ-OSB’NİN KURULUŞ PROTOKOLÜ ONAYLADI
MÜJDELİ HABER TDİ-OSB’NİN KURULUŞ PROTOKOLÜ ONAYLADI
Eklenme Tarihi : 05.11.2021 09:10

Van'da 40 bin büyükbaş hayvanın yetiştirileceği, 3 bin 500 kişinin iş ve aş sahibi olacağı, 3 bin 943 dekarda faaliyet gösterecek Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) OSB’nin kuruluş protokolü onayladı.

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile 40 bin büyükbaş hayvanın yetiştirileceği Tarıma Dayalı İhtisas OSB’nin kuruluş protokolünün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından onayladığını duyurdu.

 

 

Takva yapmış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

 

“Van ilimizde 40 bin büyükbaş hayvanın yetiştirileceği, 3500 vatandaşımızın iş ve aş sahibi olacağı, 3943 dekarda faaliyet gösterecek Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) OSB’nin kuruluş protokolü Sn. Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli beyefendi tarafından 05.11.2021 tarihinde onaylanmıştır. Van Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) OSB, onay sonrası 31 sicil numarası ile tüzel kişilik kazanmış olup, bu güzel ve müjdeli haberi siz değerli hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Güzel Van’ımıza, ülkemize ve her şeyin en güzelini hak eden değerli hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun. İlimize her zaman vermiş oldukları güçlü desteklerinden dolayı Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve Tarım Reformu Genel Müdürümüz Kerim Üstün’e yürekten şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Sayın Valimize, proje ortaklarımıza, Milletvekillerimiz Sayın Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, İrfan Kartal, MKYK üyemiz Sayın Burhan Kayatürk’e, Van İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş’a ve emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz.”

 

KREDİ HESAPLAMA
DÖVİZ
USD: 13.43 TL
EURO: 15.21 TL
GBP: 17.9 TL