ANA SAYFA-HABER ODASI-HABERLER-VAN TSO: TÜCCAR VE SANAYİCİLERE DESTEK VERİLMELİ
Van TSO: TÜCCAR VE SANAYİCİLERE DESTEK VERİLMELİ
Eklenme Tarihi : 29.08.2020 07:10

Dünya genelinde büyük ekonomik sorunlara yol açan Koronavirüs pandemi sürecinde işverenlerimiz istihdamın korunmasına yönelik büyük çaba göstermişlerdir. Bu kapsamda Kısa Çalışma Ödeneği şartlarının kolaylaştırılması talebi, ekonomi yönetimi tarafından kabul görmüş, Kısa Çalışma Ödeneği, normalleşme desteği ve diğer birçok düzenlemeyle, çalışanın ve işverenin yanında olduğunu göstermiştir.

 

Normalleşme sürecinin devam ettiği bugünlerde, istihdamın devamına yönelik Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılması, Kısa Çalışma Ödeneği uygulamasından sistem dışında kalanların yararlanabilmesi için ödeneğe erişimin kolaylaştırılması ve bölgesel bazda değerlendirilmeye alınması en büyük arzumuzdur. Bu kapsamda bugüne kadar istihdamın korunmasına yönelik önemli adımlar atan ekonomi yönetiminin, işverenlerin ortak beklentisi olan Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılmasına yönelik talepleri karşılıksız bırakmayacağını ümit ediyoruz.

 

Ayrıca bilindiği üzere KOVİD-19 salgının ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak ve KOBİ’leri desteklemek amacıyla Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli kredilerin geri ödeme tarihi yaklaşmaktadır. Normalleşme çalışmalarının devam ettiği bugünlerde, ekonomi çarklarının yeniden dönmesi ve istihdamın devam etmesi için tüccar ve sanayicilere destek verilmesi elzemdir.

 

Bu kapsamda Kredi Garanti Fonu destekli kredi ödeme sürelerinin ertelenmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ekonominin toparlanma sürecine girdiği bu süreçte, bu yönde alınacak bir karar toparlanma sürecini hızlandıracaktır. Tüm dünya ülkeleri gibi ülkemizde de yaşanan zor günleri hep birlikte, el ele vererek, sanayici ve tüccarımıza sağlanacak olan desteklere aşılacağı aşikardır.

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO)

KREDİ HESAPLAMA
DÖVİZ
USD: 13.63 TL
EURO: 15.18 TL
GBP: 18.28 TL